César Morión ispanyol sanatçı, ressam, heykeltıraş, fotoğrafçı ve senaristtir. Felsefe ve bilim tarihi alanlarında eğitim gördü, akademik üniversite eğitimi aldı. Morión, 1970'lerde, İspanya'nın kuzeyindeki Cantabria'nın batı bölgesinde küçük bir köy olan Labarces'te doğdu. Yurtdışında, özellikle Danimarka ve İngiltere'de, aynı zamanda İsveç, Belçika, Fransa ve Polonya'da uzun süre yaşadı. Bir ressam olarak yaptığı çalışmalar, modernizm içinde, gerçekçilik konusunda oldukça kararsız olduğu ve birçok hiperrealizm türünden açıkça ayrı olduğu şeklinde tanımlanabilir.

Şu iki kişiliğin de sanatçı olarak eğitimine etkisi oldu:
Biri; Morion’un sanatçı olarak erkenden gelişmesi için özel gösteren, bir oymacı ve grafik sanatçısı olan yaşça büyük akrabası Donato Lasso’dur.
İkincisi ise; geç ergenlik ve erken gençlik döneminde motivasyonunu pekiştirmesi için ve teknik kaynaklar, resim üzerine odaklanmasına yardım eden Luis Delacamara’nın altında çalışması. Delacamara ona sadece tavsiye ve desteğini vermekle kalmadı, aynı zamanda yarı zamanlı olarak birlikte çalışabileceği kendi stüdyosunu da verdi. Bu, o zamanın sanat dünyasını, aynı zamanda çalışmalarında geçimini sağlayan profesyonel bir ressamın tekniklerini, yaşamını ve ruhunu tanımak için çok önemliydi.