Depart, Türk prodüktör ve DJ Omeria ve Fransız asıllı çoklu enstrümantalist ve vokal Batu Boris ikilisinin kurduğu elektronik müzik grubudur.

 

Müzikal vizyonları; Saf, içi müzik dolu kalplerden gelen, 

farklı bakış açılarına sahip iki yolcunun bilinmeyene bir macerası.

Karakteristik vizyonları ile anlatmanın ve hissetmenin ötesine geçmeye çalışan iki ruhun soyutluğa giden karışımıdır.

 

Her duygu olması gerektiği gibi ortaya çıkar ve yansıtılır; Zamansız ve tesadüfen yolları kesişen bu iki yolcunun,

Hayatlarının’da birbirine bazı noktalarda çok benzemesiyle daha çok ortak yön ve his belirmiştir. 

 

Üzerinde durdukları türler: Downtempo, House, Organic House, Electronica’dır fakat bazı şarkılarında tür için belirgin bir element veya renk olmadığı için biz ona kendi aramızda ‘’Genre: Depart’’ deriz. Yelken açtığımız kendi içimizde ki tür, düşündürmeye iten, kalıptan uzak, değer taşıyan, o an ki hislerinize göre sizi sürükleyebilecek kurgular yaratabilmektir. 

 

Bizimde özlediğimiz fakat zamanla silinmiş tarzlar ve türleri bambaşka bir bakış açısıyla diriltmeyi hedefledik ve devam ediyoruz. 

Kısa bir zaman diliminde geniş bir kitleye hitap ettik ve Berlin'den Underyourskin, Kindisch, Kanada'dan Saisons Musique, New York'tan Turntables On The Hudson, Amerika'dan Sol Selectas gibi köklü müzik oluşumlarına ve topluluklarına dahil oldu.

 

Henüz 2. yılımızı doldururken, Bu yıl için en güzel haberlerden bir tanesi Batu Boris ve Omeria’nın kurduğu yerli müzik etiketi ‘’Not Quite My Tempo’’ açıldı. 

Aynı zamanda yerli sahnenin de destekçisi olmak adına bu etiketi hayata geçirdik.